Som časobohatá

V posledných dňoch veľa premýšľam o čase. Niekde som natrafila na výrok o tom, že nie tí, čo majú peniaze, ale tí, čo majú čas, sú bohatí. Celkom som sa s tým stotožnila.  Teraz som veľmi bohatý človek na čas a zároveň chudobný na peniaze. Pred dvoma rokmi som bola (relatívne) bohatá na peniaze a chudobná na čas.

Ako tieto dve formy bohatstva vplývajú na moju životnú spokojnosť? Úžasný rozdiel, ktorý som spoznala a plne pochopila, až keď som mala možnosť obe formy zažiť.

Aktuálny trend mladého európskeho človeka je zarábať veľa peňazí, mať dobré postavenie a neustále sa ponáhľať. Niekedy sa v rozhovoroch predbiehame, kto z nás je viac „busy“ a koľko mailov sme vybavili. Dni bežia, víkendy letia, Vianoce sú tu z roka na rok rýchlejšie a letná dovolenka prináša oddych nakumulovaný do pár dní strávených na pláži. Veľa vecí odkladáme na neskôr, veľa plánujeme, v celom tom chaose zabúdame na dôležité veci. Zabúdame na svoj vlastný život, priania, sny, rodinu.

Keď som sa rozhodla opustiť toto finančné bohatstvo a byť časobohatou, uvedomila som si, že môžem viac, ako kedykoľvek predtým.

Lebo keď máte čas,

môžete si sami doma uvariť dobré jedlo,

môžete si oddýchnuť počas prechádzky v lese,

môžete cestovať lacnejšie,

môžete relaxovať častejšie,

môžete vyrábať darčeky pre svojich priateľov,

môžete čítať viac,

môžete sedieť v parku a sledovať rieku,

môžete piecť vianočné oblátky so starkou,

môžete kedykoľvek objímať svojho priateľa,

môžete chrípku vyležať v posteli ,

môžete kedykoľvek zavolať svojej mame,

môžete postrážiť svoje krstniatko,

môžete rozvíjať svoje osobnostné kvality,

môžete mať prácu, ktorá vám dá finančné zabezpečenie a zároveň bude mať pre vás zmysel…

 

Toto všetko ma napĺňa radosťou, spokojnosťou a pocitom, že môj život je zmysluplný a že ho žijem tu a teraz podľa svojich predstáv. Ďakujem za to, že som sa stala časobohatou.

 

Nakoľko žijete tým, čo vás napĺňa? Zistite, čo dá vášmu životu zmysel na kurze Aké je vaše osobné poslanie.

Páčil sa vám članok? Dajte o ňom vedieť aj ostatným.